неділю, 16 червня 2019 р.


День Святої Трійці в Мацківській СБФ.

Зелена неділя у батьковій хаті,
І повно рай-цвіту, і ласки з теплом.
Які ми з правіку любов'ю багаті!
Зелена неділя у нас за столом.
І вікна в любистку, і стіни в уборах,
І гладить маленький Ісусик ягня.
В зелену неділю, неначе в Соборах, -
Довкола любові Вкраїнська рідня.


    У цьому році 16 червня християни східного обряду відзначають День Святої Трійці – одне з головних церковних свят. У народі свято Трійці називають «Зеленим» літнім святом. За народними традиціями на Трійцю проводилися гуляння, ворожіння, дівчата пускали по воді вінки.


   Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого.
   За біблійними переказом, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа - він вогненними язиками зійшов на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови, переповідаючи людям учення Божого Сина. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу  Трійця вважається  початком народження християнської церкви.
   Ще в Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують лепехою.
    Напередодні свят бібліотекар Мацківської сільської бібліотеки Ніна Бобрик запросила дітей, членів клубу за інтересами «Дзвіночок» стати учасниками народознавчого калейдоскопу « Як же літу не радіти, в небі – сонце, в лузі – квіти». Із слів бібліотекара діти  мали змогу ознайомитися з історією та традиціями святкування Зеленої неділі. А потім із працівниками будинку культури всі разом пішли на луки, щоб назбирати квітів та покуштували смачним козацьким кулішем, який приготувала  на вогнищі Бобрик Н.А. Із гарним настроєм та з великим задоволенням пройшло майже дві години цікавого відпочинку.
Немає коментарів:

Дописати коментар